Forum  
Wróć do serwisu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta bananowa
Autor Wiadomość
ilus 

Wysłany: 2008-03-10, 03:00   Dieta bananowa

Ciągle za mało popularna dieta, a tak bardzo skuteczna. Ale uwaga - tylko w przypadku, gdy nie mamy potrzeby zrzucenia zbyt wielu kilogramów, gdyż ową dietę możemy stosować maksymalnie 7 dni.

Krótki opis:
Każdego dnia musimy przygotować sobie specjalne musli, składające się z 3-4 łyżeczek płatków owsianych, połowy banana, 1 łyżeczki miodu oraz szklanki soku cytrynowego. Tak przyrządzonym musli zajadamy się na śniadania, w południe i na kolację.:) Na drugie śniadania oraz na podwieczorek dopuszczalne jest jabłuszko. Koniecznie musimy wypić w ciągu całego dnia ok. 2 litrów wody mineralnej.
Brzmi drastycznie:) Ale tak nie jest.

Teraz kilka faktów. Wszystkie składniki musli są bardzo cennym źródłem odżywczych elementów.
Banany zawierają dużo potasu, miedzi, żelaza, magnezu, cynku, manganu, fluoru, jodu - jednym słowem - cała paleta.:)
Płatki owsiane, jak wszyscy wiemy, działają silnie oczyszczająco nasz organizm z toksyn.
Natomiast miód, wg mnie odgrywa tutaj największą rolę, bo pomimo, że stosowany w małych ilościach, to doskonale uzupełni wszystkie braki pierwiastków i minerałów związane ze skąpym jadłospisem.

Jednak zrozumiałe jest, że długo na takiej diecie wytrzymać się nie da. Mimo wszystko, swoim skromnym zdaniem, myślę, że dobrze zafundować swojemu organizmowi taką dietkę oczyszczającą, jednocześnie pozbywając się kilku zbędnych kilogramów. I co jeszcze podkreślają lekarze - podobno dobrze działa na nasz układ nerwowy ;)

robaczek 

Wysłany: 2008-03-10, 13:49   

dzięki, to ja się chyba psychicznie zacznę przygotowywać do takiej diety.

ilus 

Wysłany: 2008-03-10, 14:16   

Wygląda to wszystko dość drastycznie. W końcu całe dnie chodzisz praktycznie głodna. Ale jeśli ktoś ma silną wolę i jest w stanie to wytrzymać, to będzie to na pewno lepsza propozycja, niż głodówka, bo.. nie wyniszczysz organizmu. A nawet przeciwnie..trochę go "podreperujesz" ;)

robaczek 

Wysłany: 2008-03-11, 10:48   

A przy jakiej diecie nie chodzisz głodna!!

ilus 

Wysłany: 2008-03-11, 11:31   

oj, też prawda ;) Ale wiesz, są diety bardziej i mniej treściwe. Np. dieta makaronowa, i słynna.. dieta prezydencka, przy której jesteś wręcz najedzona do syta. ;)

agathaa2 

Wysłany: 2008-03-12, 15:21   

Takie bananki to chyba dosyć kaloryczne są ;-) Sama nie słyszałam nigdy o takiej diecie choć brzmi ciekawie ;-) Na pewno banany mają mnóstwo zalet, ale ja nie opierła bym na nich swojej diety odchudzjącej, nawet mimo tego interesującego artykułu ;-)

Wydaje mi się, że fakt że dieta krótko trwa nie jest najważniejszy Nawet po takiej krótkiej diecie kiedy powrócisz do dawnego sposobu jedzenia pewnie znowu przybierzesz na wadze.

To jest dieta 7 dniowa :?: Bo 7 dni to chyba za mało żeby zgubić tłuszczyk tu i ówdzie :mrgreen:

ilus 

Wysłany: 2008-03-12, 18:09   

Jednego dnia możesz schudnąć nawet 1 kg.. więc w ciągu tygodnia mamy całkiem niezły wynik. Oczywiście taką dietę można powtórzyć za kilka tygodni, więc jest jak najbardziej praktyczna i jeszcze bardziej zdrowa. Poza tym, podałam dokładny przepis co i ile jadamy. Jadamy tylko 1,5 banana dziennie, uwierz, że to w rozrachunku dziennym nie wychodzi dużo kalorii. ;)

kajka007

Wysłany: 2008-03-16, 02:26   

Brzmi całkiem fajnie, ale naprawdę mało jedzenia się wydaje... :(

ilus 

Wysłany: 2008-03-16, 03:10   

Niestety tak, ale prawdziwie dobra dieta wymaga od nas dużych wyrzeczeń. Podpowiem tylko, że jeśli naprawdę będziemy dużo pić wody mineralnej to nie odczujemy głodu. :) A efekt...gwarantowane. ;)

kajka007

Wysłany: 2008-03-16, 12:56   

Nie no, jasne :) ale są diety mniej lub bardziej restrykcyjne. Te, które opierają się na wprowadzeniu racjonalnego odżywiania na stałe do jadłospisu, nie wymagają aż tylu wyrzeczeń.

ilus 

Wysłany: 2008-03-16, 13:59   

Wiem, wiem..to już zależy od indywidualnych upodobań i możliwości wyrzeczeń. ;) Ja polecam tę dietę głównie ze względu na zdrowotne jej działanie. :)

buziaczek

Wysłany: 2008-03-22, 19:04   

Też osobiście uwazam ze banany są raczej kaloryczne .Dlatego nie stosowałabym tej diety jako odchudzającą natomiast bardziej jako oczyszczającą organizm .
To działanie nie podlega jakiejkolwiek dyskusji .
A to głównie za sprawą cennych dodatków jakim są miód i płatki owsiane .
Płatki świetnie wymiatają z organizmu wszelakie toksyny i są bogate w błonnik.
Banany pomagają w ochudzaniu z tego względu ze po ich spozyciu przez dłuższy czas nie odczuwamy głodu . :-)

ilus 

Wysłany: 2008-03-22, 23:15   

Ależ przecież taki jadłospis i 1,5 banana dziennie jest dużą dawką kalorii dla organizmu, dlatego jest to w pełni dieta odchudzająca. :) I dodatkowo oczywiście także oczyszczająca i wzmacniająca organizm, w szczególności układ nerwowy.

Faftaq 

Wysłany: 2008-03-24, 00:32   

kolejna dieta oparta praktycznie tylko na węglowodanach. brak bialek i tłuszczu w diecie to strzał w kolano. poza tym:

Płatki owsiane, jak wszyscy wiemy, działają silnie oczyszczająco nasz organizm z toksyn.
Natomiast miód, wg mnie odgrywa tutaj największą rolę, bo pomimo, że stosowany w małych ilościach, to doskonale uzupełni wszystkie braki pierwiastków i minerałów związane ze skąpym jadłospisem.
- nie jest prawdą wg mojej wiedzy. Platki owsiane ze wzgledu na błonnik mogą co najwzyzej opczyscic jelita. Oczyszczanie organizmu to fikcja. POdobnie teza jakoby miod uzupelnial wszystkie braki pierwiastkow i mineralow. Bzdura. Mid moize byc cennym dodatkiem do diety, ale sugerowanie jakoby zawieral wszystkie mineraly i to jeszcze w wystarczajacych ilosciach to wprowadzanie ludzi w bład. proszę o zrodla takiej wiedzy.

Co do sugestii jakoby dieta ta odziaływala dobrze na samopoczucie. Cos w tym jest. Banany to doskonale zrodlo tryptofanu. Aminokwas ten moze miec dodatni wpływ na poziom serotoniny.

Poza tym banan choc syci szybko - to na krótko.

ilus 

Wysłany: 2008-03-24, 02:04   

Najwidoczniej mamy wiedzę z różnych szkół. :) Przede wszystkim - jak można twierdzić, że dieta jest pozbawiona białek? To całkowita bzdura. Proszę zauważyć, że banany są źródłem białka roślinnego (które ponadto składa się z 8 podstawowych aminokwasów, które są niezbędne dla komórek naszego organizmu) i to jedynie plus, gdyż jest ono bardziej wchłaniane niż białko zwierzęce. I jest go naprawdę stosunkowo dużo w porównaniu do innych owoców. W porównaniu z jabłkiem np. ma go cztery razy więcej!
Co do tłuszczy - owszem, banany zawierają ich bardzo mało, jak większość owoców. Jednak to akurat ma duże znaczenie w diecie. I mimo wszystko banany zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe, które poprawiają stosunek kwasów nienasyconych do nasyconych, co ma nieocenione znaczenie dla naszego organizmu (zmniejsza poziom cholesterolu).

Miód pozwala uzupełnić deficyt pierwiastków w organizmie, których brakuje podczas stosowania diety. I to jest fakt. Wystarczy łyżka miodu dziennie, by wzmocnić serce, poprawić pracę wątroby, złagodzić skutki nadużywania alkoholu oraz palenia papierosów. Oczywiście, że nie ma takiego złotego środka, który zawierałby wszystkie niezbędne mikro- i makroelementy, ale miód zawiera: potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan, kobalt oraz witaminy - B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna. Myślę, że to wystarczająco imponująca lista. Oczywiście witaminy są w śladowych ilościach, ale proszę znaleźć mi drugi taki "specyfik", który zastąpi aż tyle związków, które często są pomijane w skąpych dietach i głodówkach. Dlatego stwierdzenie, że zastąpi wszystkie najbardziej potrzebne pierwiastki w sytuacji, gdy organizm jest poddany diecie, jest bardzo na miejscu. Poza tym nie zapominajmy o bananch, które są głównym składnikiem owej diety. Przecież one są prawdziwą kopalnią potasu! Mało tego, zawierają także magnez, miedź, żelazo, cynk, selen, fluor, mangan, jod, beta-karoten, witaminę C oraz witaminy z grupy B.

Natomiast płatki owsiane - działają niezwykle przeczyszczająca, a więc i oczyszczająco. Oczyszczając jelita, wymiatają także toksyny, które tam zalegają.

Zwracam też uwagę na to, że nie tylko banany tutaj działają sycąco, lecz płatki owsiane także, które zawierają dużą wartość energetyczną. Dlatego uczucie nasycenia utrzymuje się dłużej.

Odpowiedz do tematu